Sophia Rahman

April 07, 2012 

Sophia Rahman tegutseb nii solisti kui ka kammermuusikuna ning on osalenud rohkem kui kahekümne kammermuusikaplaadi salvestamisel erinevatele plaadifirmadele. Ta on tunnustatud Plane–Dukes–Rahman Trio (klarnet, vioola, klaver) asutajaliige. Trio oli kaheksa aastat Belfastis Queen’s University juures resideeriv ansambel.

Rahman on mänginud English Chamber Orchestra, Northern Sinfonia ja London Mozart Playersi koosseisus ning esinenud koos Londoni Kuningliku Ooperi solistidega. Ta on soleerinud Scottish Ensemble’i ja Nargen Festivali orkestriga ning andnud kontserte mitmel pool Euroopas, samuti Lõuna-Ameerikas, Hiinas, Indias, Uus-Meremaal, Kasahstanis ja Türgis. Sophia Rahman tegutseb ka külalislektorina Stockholmis Lilla Akademienis. Ta on andnud meistrikursusi Kuninglikus Šoti Muusika- ja Teatrikadeemias, Peterburis M. Mussorgski nim muusikakoolis ning Guang Zhou ja Xi Ani konservatooriumis Hiinas.

Ta on õppinud Londonis Yehudi Menuhini nim koolis ning lõpetanud Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia. Kammermuusikuna on ta võitnud mitmeid auhindu, nagu konkursi “Royal Overseas League” klaverisaatja auhind ja Liza Fuchsova Memorial Prize.

sophiarahman.com

Latest News