Puhkpillid


Registreerimine

Juba teist aastat toimuvad Järvi Suvefestivali raames ka puhkpillikursused. Kutsume julgelt osalema nii õpilasi, tudengeid kui ka huvilisi professionaale.
Palume end kursustele registreerida 15. juuniks. Kursuste hind sisaldab ka toitlustust ja majutust (v.a. oboe meistrikursuslastele) – kui majutus aga endal olemas, siis palume sellest meid teavitada või kirjutada see registreerimusvormil märkustesse. Kõik osavõtjad on ka teretulnud kuulama kursuste päevadel festivaliorkestri proove, mida viib läbi Paavo Järvi.
Rohkem infot: Tea Tuhkur, teatuhkur@hotmail.com

Flöödid:
Sel korral on flöödimeistrikursustel suisa kaks õppejõudu – Maarika Järvi ja Clara Andrada de la Calle. Tunnid toimuvad Pärnu Muusikakoolis: 24.07 10-15 ja
25.07 15-18:30
Mõlema õppejõu tunnid toimuvad paralleelselt kahes erinevas ruumis. Kõikidele osalejatele on ette nähtud tund mõlema õppejõu juures.
Kursuste tasu flöödimängijatele on 50€.

Maarika Järvi alustas flöödiõpinguid Tallinna Muusikakoolis. Pärast pere emigreerumist USA-sse 1980. aastal jätkas ta õpinguid Bostoni ja New Englandi Konservatooriumites. Muusikamagistri kraadi sai ta Carnegie Mellon University’s (juh. Julius Baker). Ta on osalenud mitmetel kuulsate muusikute meistrikursustel ning tulnud laureaadiks mitmel konkursil USA-s ja Kanadas. Maarika on töötanud esiflötistina kolmes Hispaania orkestris (neist tuntuim – Hispaania Raadio ja TV Sümfooniaorkestr Madridis). Solistina on ta lisaks Hispaania orkestritele esinenud veel mitmete nimekate kollektiividega, sh. Inglise Kammerorkester, Detroidi Sümfooniaorkester ja Göteborgi Sümfoonikud Rootsis. Solisti ja kammermuusikuna on teda kutsutud esinema paljudesse Põhja-Ameerika ja Euroopa riikidesse. Ta on salvestanud muusikat orkestriga ja erinevates kammerkoosseisudes Hispaania, Rootsi ja Eesti raadiotele, samuti plaadifirmadele ASV, CCn’C ja Chandos Records. Eestis on muuhulgas armastatud tema kontserdid ja salvestused duoga „Martinika“ (partneriks on fagotist Martin Kuuskmann) ja koostööprojektid Absolute Ensemble’iga. Eesti flöödimuusika suure austajana on ta toonud esiettekandele mitmete meie heliloojate teoseid ning neid ka salvestanud. Hiljuti ilmus Warner/Finlandi “Musica Triste” nime all CD, millel on Eesti heliloojate flöödikontserdid, plaadifirma CCn’C avaldas CD “Celestials” ning plaadifirmalt Chandos ilmus heliplaat “Méditations” kus koos mängivad flööt, vioola ja harf. Hetkel elab Maarika Šveitsis, kus osaleb Camerata Venia kammerorkestri töös ning tegutseb ka aktiivselt õpetamisega.

Clara Andrada de la Calle (1982) alustas muusikaõpingud nelja aastaselt Pablo Sagredo juhendamisel. Clara jätkas oma õpinguid prof. Emmanuel Pahudi ja prof. J. D. Castello juures Geneva Konservatooriumis. Jaime Martini käe all sai ta bakalaureuse kraadi kuldmeliga ja magistrikraadi kiitusega Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis. Clara esimene orkestrikogemus oli Hispaania Noorte Sümfooniaorkestris ning samuti osales ta Euroopa Liidu Noorteorkestri töös. Ta on töötanud flöödikontsertmeistrina Londoni Sümfoonia Orkestris (LSO), Euroopa Kammerorkestris, Bambergeri Sümfoonikutes, Müncheni Kammerorkestris, Maailma Noorte Rahuorkestris jne. Ta on soleerinud HR-Sümfooniaorkestri ja Vox Aurae Kammerorkestri ees ning mänginud kammermuusikat paljude erinevate koosseisudega. Lisaks on ta andnud meistrikursusi Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis, Katalaani Noorteorkestris ja Cullera Konservatooriumis. Alates 2005. aastast on Clara sooloflötist HR-Sümfooniaorkestris Frankfurdis, Saksamaal.

Oboed:
Tunnid toimuvad Pärnu Muusikakoolis: 24.07 11-15
Kursuste tasu oboemängijatele on 25€.

Kalev Kuljus alustas oboeõpingutega kümneaastaselt. 1993. aastal astus ta Eesti Muusikaakadeemiasse, kus teda juhendasid H. Värvi, A. Siitani ja O. Ainomäe. Lisaks on ta õppinud Lyoni konservatooriumis J.-C. Gayot’ ja G. Laroche’ ning Karlsruhe Muusikakõrgkoolis T. Hindermühle käe all. Ta on saavutanud esikoha Eesti puhkpillimängijate võistlusel (1990), Cruselli nimelisel oboemängijate konkursil (1999), Junge Podium Musiker’l (1999) ning Praha kevade puhkpillimängijate konkursil (2001). Kuljus on mänginud Eestis Tallinna Kammerorkestris, NYYD Ensemble’is, ERSO- s ja mitmetes orkestrites ning ansamblites välismaal. Alates 2003. aaastast on ta Põhja-Saksa Raadio Sümfooniorkestri soolo-oboist Hamburgis ning külalissoolo- oboist Birminghami Sümfooniaorkestris ja baieri Ringhäälinguorkestri juures. Aastast 2004 tegutseb Kalev Kuljus soolo-oboistina ka orkestris Filharmonica Arturo Toscanini. Kalev Kuljuse repertuaaris on muusikat barokiperioodist kuni eesti kaasaegsete heliloojate teosteni, sealhulgas J. S. Bachi, G. P. Telemanni, T. Albinoni, W. A. Mozarti, B. Martinů, R. Straussi, V. Williamsi jt. heliloojate oboekontserte.

Klarnetid:
Tunnid toimuvad Pärnu Muusikakoolis: 24.07 10-15 ja 25.07 15-18:30
Kursuste tasu klarnetistidele on 50€.
Matt Hunt on Deutsche Kammerphilharmonie soolo klarnetist. Ta muusikaõpingud algasid Lichfieldi katedraalis koorilauljana ning hiljem õppis ta klarnetit Guildhalli Muusikakõrgkoolis Londonis ja Pariisis Pascal Moraguési juures. Matthew on solistina ja kammermuusikuna mänginud erinevatel festivalidel ja erinevates saalis terves maailmas. Samuti on ta osalenud Euroopa Kammerorkestri, Kuningliku Concertgebouw orkestris, Claudio Abbado Luzerni Festivaliorkestri, Maleri Kammerorkestri ja paljudes Briti juhtivates orkestrite töös. Samuti on ta salvestanud palju filmimuusikat.

Fagotid:
Tunnid toimuvad Pärnu Muusikakoolis: 29.-30.07
Kursuste tasu fagotistidele on 50€.

Martin Kuuskmann on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Ilmar Aasmetsa klassis. 1995. aastal lõpetas ta Yale ülikooli muusikaosakonna S. Maximy klassis ning 1997. aastal omandas bakalaureusekraadi Manhattan muusikakõrgkoolis F. Morelli käe all. Magistrikraadi sai ta Yale ülikoolis aastal 1998. Ta on soleerinud mitmete orkestrite ees, sh ERSO, Pärnu Linnaorkester, Eesti-Soome Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Macau Orkester, NorlandsOperan Sümfooniaorkester ja Grazioso kammerorkester. Hooajal 2007/2008 esines Kuuskmann solistina New Yorgi Filharmoonikute kontserdiseerias, tuues esitusele Luciano Berio “Sequenza XII” soolofagotile. Kuuskmann on ka hinnatud kammermuusikapartner. Ta on teinud koostööd Miguel Kertsmani, Gavriel Lipkindi, Kirill Gersteini, Robert Kuleki, Kristjan Randalu, Maarika Järvi, Goran Söllscher ja paljude teiste artisitidega. Tema salvestusi on välja andnud Chesky Records, Enja, CCn’C, Erdenklang ja ERP record plaadifirmad. Aastal 2010 tuli välja Kuuskmanni uusim plaat “Nonstop” koostöös Kristjan Randaluga. Kuuskmann on kaasaegse muusika õppejõud Manhattani muusikakõrgkoolis New Yorgis ning on Balti Noorte Sümfooniorkestri puupuhkpillide juhendaja.

Metsasarved:
Tunnid toimuvad Pärnu Muusikakoolis : 24.07 10-15 ja 25.07 15-18:30
Kursuste tasu sarvemängijatele on 50€.

Fritz Pahlmann on alustas metsasarve õpinguid üheksa aastaselt. Ta on õppinud prof Orvali juures Trossingeni Muusikakõrgkoolis ja prof. Dallmanni juures Berliini Kunstide ülikoolis. Fritz on töötanud Bambergi Sümfoonikutes, soolosarvena Antwerpeni Kuningliku Filharmoonia orkestris ja Magdeburgi Filharmoonias. Regulaarselt mängib ta külalisorkestrandina ka NDR Hamburgi Sümfooniaorkestris, Zürichi Ooperi orkestris, Mahleri Kammerorkestris jne. Alates 2007. aastast on Fritz Staatskapelle Weimari esimene metsasarv.

Viimased uudised