Arvo Leibur

April 11, 2012 

Arvo Leibur on lõpetanud Tartu Lastemuusikakooli V. Vääri viiuliklassis ning jätkas õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis Jüri Gerretzi ning 1982. aastal Moskva konservatooriumis Irina Botškova juhendamisel. Seejärel töötas ta õppejõuna Kuopio konservatooriumis.

 

1990. aastatel alustas Leibur aktiivset tegutsemist Hollandis, tehes koostööd kammerorkestriga Nieuw Sinfonietta Amsterdam ja töötades aastast 1995 Holland Symfonia kontsertmeistrina. 2001. aastast on ta ERSO kontsertmeister ning käesolevast hooajast töötab ka õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Arvo Leibur on kahekordne vabariikliku konkursi laureaat ning ta on pälvinud tiitleid mitmel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil. Tihe kontserttegevus solisti ja kammermuusikuna on viinud teda paljudesse Euroopa riikidesse, USAsse ja Jaapanisse. Arvo Leibur on salvestanud sooloplaadi “Euroopa virtuoosid”, firmale BIS kõik Eduard Tubina viiuliteosed ja mitmeid plaate trioga Arvo Leibur – Terje Terasmaa – Heiki Mätlik, kellega annab aktiivselt ka kontserte.

 

Aastal 2005 pälvis Leibur Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest. Aastast 2008 on ta Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau ordeni kavaler.

Latest News